Jak co roku Zarząd Lokalnej Grupy Działania ?Puszcza Notecka? spotkał się z Włodarzami Gmin Partnerskich zrzeszonych w LGD ?Puszcza Notecka? w której zrzeszonych jest 8 gmin: z powiatu Międzychodzkiego : Międzychód, Sieraków, Chrzypsko Wielkie i Kwilcz oraz z powiatu Szamotulskiego : Wronki, Obrzycko gmina miejska i wiejska oraz Ostroróg.
8 listopada 2013 r.(piątek) na spotkanie w Międzychodzie oprócz włodarzy gmin przybyli przedstawiciele Zarządu LGD oraz Przewodniczący Rady ds. Oceny i Wyboru .
Obecnych przywitał Prezes Jacek Kaczmarek który przedstawił informację nt. naborów omówienie możliwości aplikowania o środki w ramach działania Odnowa i rozwój wsi oraz Małych Projektów przez Gminy Partnerskie. Podczas dyskusji omówiono możliwości aplikowania o dofinansowanie w ramach naboru który ogłoszony zostanie na przełomie roku 2013/2014.
Wiceprezes Irena Wojciechowska przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej działania LGD w zakresie realizacji wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju z uwzględnieniem aktywizacji oraz współpracy międzyregionalnej.
W drugiej części spotkania Pan Grzegorz Cetner z CDR Poznań przeprowadził wykład nt. Przygotowania do nowego okresu programowania 2014 ? 2020. Na zakończenie zaprezentował wyniki badania ewaluacyjnego które przeprowadzono w ostatnich kilku miesiącach.
Jak już informowaliśmy: Etap I - monitoring: obejmował analizę dokumentacji , w tym zapisów Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dotyczących monitoringu, ankiety monitorującej, wyników ankietyzacji, wyników naborów, budżetu. Etap obejmie również wywiad z pracownikami Biura z wybranymi członkami Rady Decyzyjnej oraz Zarządu na temat procedur monitoringu i skuteczności jego prowadzenia, a także na temat prowadzenia naborów. Analiza wniosków złożonych do LGD w okresie od 2010 do 2011 wybranych do dofinansowania przez Radę ds. oceny i wyboru operacji. Określenie jak poszczególne operacje wybrane przez Radę do dofinansowania przyczyniają się do osiągniecia wskaźników przyjętych w LSR. Analiza zapisów w Lokalnej Strategii Rozwoju dotyczących monitoringu - sprawdzenie realizacji zapisanych procedur, stwierdzenie zgodności i uchybień oraz określenie rekomendacji w tym zakresie.
Etap II - ewaluacja: objęła trzy obszary: Skuteczność wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju - postęp realizacji budżetu, osiągania wskaźników, analiza skuteczności wdrażania LSR oparta na wynikach naborów dotychczasowych i planie kolejnych; Funkcjonowanie biura - procedury, zasoby lokalowe, osobowe, obsługa beneficjentów, analiza funkcjonowania biura oparta na wywiadzie z pracownikami biura, jak i z przedstawicielami Rady Decyzyjnej i Zarządu, a także na danych ankietowych pozyskanych od osób, będących wnioskodawcami i beneficjentami, obsługiwanymi przez biuro, od osób korzystających z informacji i pomocy w biurze LGD oraz od uczestników szkoleń organizowanych przez LGD. Rozpoznawalność LGD ? analiza oparta na ankietach kierowanych do mieszkańców obszaru LGD.