6 sierpnia 2013 r. w biurze Stowarzyszenia Puszczy Noteckiej odbyło się spotkanie dotyczące organizacji Festiwalu Dobrego Smaku . W zebraniu uczestniczyli wystawcy :
- Gospodarstwo Agroturystyczne ?Western Relax? (degustacje, np. chleb na zakwasie, sprzedaż własnych wyrobów: ogórki, powidła)
- Gospodarstwo Agroturystyczne ?Chata Zbójców? (degustacje: szynka zbójecka, chleb ze smalcem, ogórki kiszone, biały serek)
- Gospodarstwo Pasieczne ?Noteckie miody? (sprzedaż: miody, materiały pokazowe: edukacyjny ul, świece, pyłek kwiatowy)
oraz Zespół z biura :
Marita Testka , Łukasz Klapczyński , Joanna Hańćkowiak
Zebraniu przewodniczyła Wiceprezes Zarządu Irena Wojciechowska
Organizatorem Festiwalu jest : Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich , Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Ustalenia:
- Gospodarstwo Agroturystyczne Western Relax : własne wyroby (ogórki, powidła, chleb na zakwasie)
- Gospodarstwo Pasieczne :Noteckie Miody : miody noteckie, pyłek kwiatowy, świece; edukacyjny ul,
- Gospodarstwo Agroturystyczne ?Chata Zbójców? degustacja: szynka zbójecka, chleb ze smalcem, ogórki kiszone, biały serek, również własne wyroby na sprzedaż,
- Gospodarstwo Agroturystyczne ?Dezor? degustacje,
- Pan Glezer (producent surówek)
Wystawcy zadbają o wystrój adekwatny do tematyki oferty ( Noteckie Miody 15 sierpnia wystawią ul edukacyjny oraz aranżację miododajnych kwiatów i roślin z puszcańskich pół,
Western Relax ? nawiąże do okresu żniw ? zbierania plonów z pól ( snopy zboża) oraz oferty dla koniarzy ( siodła do jazdy itp) na tyle domku zawieszony zostanie baner wykonany przez LGD . Wystawcy otrzymają z LGD równe koszulki .
Ze strony Lokalnej Grupy Działania Puszcza Notecka obsługę stoiska oraz udzielanie informacji turystom zapewniają Irena Wojciechowska oraz Joanna Hańćkowiak ? dla odwiedzających przygotowano : malowanie twarzy dzieci, gra MEMORY , gry i zabawy nt. PROW oraz LEADERA ? uczestnicy otrzymają upominki w postaci naszych materiałów reklamowych ( mapki turystyczne, gadżety odblaskowe, długopisy, smycze, plecaczki itp.) Lokalna Grupa Działania w ramach promocji walorów kulinarno ? turystycznych zaprezentuje wydawnictwo nt. kuchni regionu ( w tym przepisy kulinarne wystawców) , przewodniki turystyczne wydane w ramach LGD, materiały promocyjne pozyskane z wydziałów promocji gmin oraz starostw.
Wystawcy oferujące swoje produkty w słoiczkach eksponować je będą w naszych firmowych kartonikach służących do sieciowania produktów.
Tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2013 w Poznaniu. (Stary Rynek). To już siódma edycja imprezy, która z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze mieszkańców i turystów ? smakoszy. Ustawione zostaną kramy ponad 120 wystawców oferujących przysmaki ze wszystkich regionów Polski i Wielu Krajów Europy i Świata. Tutaj też stanie scena, na której od piątku do niedzieli gościć będą szefowie kuchni i znane osobowości kulinarne a wieczorami zabrzmi folk, jazz, klasyka i blues.
Wśród wystawców Jarmarku Dobrego Smaku nie zabraknie producentów wysokiej jakości polskich przysmaków ? będą poznańskie szare kluchy, wędzone i smażone ryby z Milicza, sery zagrodowe z Wielkopolski, Dolnego Śląska, Podhala i Podlasia, tradycyjne nalewki, piróg biłgorajski i wiele innych smakołyków ze wszystkich regionów naszego kraju.
Mnóstwo pokus czeka jednak również na smakoszy o bardziej kosmopolitycznych podniebieniach, wśród nich bretońskie ostrygi, węgierskie wędliny, przetwory czy cudownie słodki sękacz ? kürtöskalács, litewskie czarne chleby i kindziuki, francuskie galettes, piwa belgijskich trapistów, hiszpańskie oliwy, suszone pomidory i ser halloumi z Cypru oraz wina ze wszystkich chyba regionów winiarskich starego kontynentu.
POKAZY KULINARNE I KONCERTY: 
Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku to jednak dużo więcej niż jarmark. W tym roku festiwalowa scena ruszy w czwartek 15 sierpnia 10. W ciągu dnia odbywać będą się na niej pokazy kulinarne szefów kuchni znanych i mniej znanych poznańskich restauracji oraz autorów programów kulinarnych.
Wieczorami zabrzmi muzyka. Od lat stanowi ona pozostający nieco w tle ale starannie zaplanowany element Festiwalu. Organizatorzy nie zapraszają tu gwiazd znanych z pierwszych miejsc list przebojów ale starają się by i muzyka była w dobrym smaku i w interesujący sposób komponowała się z pozostałymi elementami OFDS. Brzmieć będą dźwięki bluesa, muzyki klasycznej, folkowej i jazzu.
WARSZTATY:
Od kilku edycji edukacja smaku najmłodszych staje się coraz ważniejszym elementem festiwalu.Podczas warsztatów smaku dla najmłodszych dzieci dowiedzą się o tym ile smaków może mieć pomidor, skąd bierze się olej i co to znaczy produkt lokalny. Poprzez pyszną zabawę w kuchni poszerzamy kulinarne horyzonty dzieci i szczepimy zainteresowanie kulinariami jako częścią kultury w której wyrastają.
Dorośli również będą się mogli wiele nauczyć. Dla chcących zgłębić tajniki najpopularniejszych trendów w kuchni a przy tym dobrze zjeść przygotowujemy warsztaty, pokazy live-cooking i laboratoria smaku.
KONKURSY:
Festiwal to również konkursy skierowane do zawodowców i do amatorów. Restauratorzy staną w szranki konkursu na jedno ze sztandarowych dań kuchni polskiej a trunki domowych twórców nalewek jak co roku walczyć będą o tytuł Polska Nalewka Roku.
Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku zapraszamy również, na konferencje tematyczne, pokazy filmowe, spotkania autorskie, premiery książek i szereg innych imprez towarzyszących.
Podczas narady dokonano także wstępnych ustaleń dot. Konnego Szlaku Zbójeckiego:
- spotkanie wszystkich gospodarstw wchodzących w skład szlaku ustalono na koniec października,
- dokończenie rozpoczętych prac związanych z wytyczeniem szlaku , opracowaniem wspólnej oferty oraz koncepcji promocji.
- uznano także, iż niezbędna jest profesjonalna mapa tego szlaku,
- również ustalono, aby do ulotki wprowadzić nowe przepisy (chleby z Western Relax, szynka z Chaty Zbójców, a także miody; także Dezor ma się nad tym zastanowić)